Lucie Polachová, DiS. 603 164 528

Mgr. Marcela Valášková, DiS. 608 806 074

Lymfodrenáž

Lymfodrenáž je uznávanou léčebnou, relaxační i kosmetickou metodou, která zlepšuje proudění lymfy – mízy. Usnadňuje její tok přes centrální uzliny do krevního řečiště. Pomáhá z těla vyplavovat nahromaděné toxické látky a přispívá k celkové regeneraci organismu. Je úspěšně využívána k odstranění celulitidy a zpevnění pokožky. Významným způsobem také podporuje imunitní systém a celkově zlepšuje metabolismus, což může vést k úbytku váhy.

Lymfodrenáž je možno provádět ručně nebo kombinovat účinek ruční lymfodrenáže s lymfodrenáží přístrojovou.

Jak terapie probíhá

Terapeut Vám nejprve ruční stimulací aktivuje hlavní mízní cesty. Poté použije přístrojovou lymfodrenáž. Klient si navlékne kompresní návleky. Ty jsou tvořené vzduchovými komorami, které se střídavě nafukují podle předem nastaveného programu. Tím se vytváří jemná tlaková vlna, která stlačuje lymfatické řečiště příslušné končetiny, oblasti břicha, boků či hýždí a simuluje tak ruční masáž.

Účinky lymfodrenáže pocítíte již po první aplikaci.

Nejčastější využití:
  • oteklé nohy
  • celulitida
  • bolesti nohou žilního původu
  • pocit těžkých nohou
  • studené nohy – špatné prokrvení
  • úponové bolesti
  • rehabilitace po extrémním svalovém zatížení končetin
  • detoxikace organismu
  • podpora štěpení tuků a jejich odbourávání
  • uvolňování ztuhlého svalstva
Poznámka

Lymfa (míza) je nažloutlá tekutina, která odvádí z těla přebytečnou vodu, ionty a bílkoviny. Ty jsou tzv. lymfatickým systémem odváděny zpět do krve. Lymfa vzniká v mezibuněčných prostorech orgánů z tkáňového moku. Sbírá se do mízních vlásečnic (lymfatických kapilár). Potom pokračuje dál širšími cévami, kde se pak na různých místech nachází lymfatické uzliny, které lymfu filtrují a obohacují ji o bílé krvinky – lymfocyty. Lymfatické cévy se postupně spojují do velkého hrudního mízovodu, který lymfu odvádí do žilního systému. Lymfa tedy necirkuluje v uzavřeném oběhu, jako je to například u krve.

Za 24 hodin se v těle vytvoří asi 2,5 l lymfy. Má podobné složení jako tkáňový mok, má však mnohem méně bílkovin.

Lymfa je velmi významná pro odvod škodlivých látek z organismu.

Lymfedém – otok způsobený poruchou odtoku mízy.

Další využívané metodiky

jaké metodiky používáme

ACT

Image

ACT je zkratkou metody Akrální koaktivační terapie (Acral coactivation therapy), jejíž autorkou je PhDr. Ingrid Palaščáková Špringrová, Ph.D. Je to velmi efektivní a srozumitelná metoda pro léčbu pohybového aparátu, zejména pro pacienty s bolestmi zad.

více...
Baňkování

Image

Baňkování je přikládání skleněných, plastových či silikonových nádobek – baněk, ve kterých je vytvořen podtlak. Ten způsobí jejich přisátí na pokožku a částečné nasátí kůže, podkoží i vaziva do baňky samotné. Baňka může působit na místě nebo s ní můžeme přejíždět po těle.

více...
Labilní plochy

Image

Cvičení na labilních plochách je rovnovážné cvičení, které se využívá se k udržení a zlepšení správné funkce pohybového systému – ke správnému zapojení svalů – koordinaci, jako kompenzaci statického přetěžování. Současně jde i o cvičení koncentrace.

více..
Čínská tlaková masáž

Image

Čínská tlaková masáž pramení z poznatků staré čínské medicíny, která je založena na celostním pojetí člověka, učení o jinu a jangu, o proudění energie. Veškeré tělesné problémy vysvětluje stagnací, nedostatkem či přebytkem této energie v energetických drahách - meridiánech.

více ...
Kraniosakrální terapie

Image

Kraniosakrální terapie je velmi jemné, nebolestivé léčení rukama, pro pacienta velmi příjemné. Je to terapie, která využívá pohybů lebečních kostí a křížové kosti (ale nejen jich) k úpravě tzv. kraniosakrálnío rytmu, přes který může tato terapie ovlivňovat celý nervový systém člověka.

více...
Lymfodrenáž

Image

Lymfodrenáž je uznávanou léčebnou, relaxační i kosmetickou metodou, která zlepšuje proudění lymfy – mízy. Usnadňuje její tok přes centrální uzliny do krevního řečiště. Pomáhá z těla vyplavovat nahromaděné toxické látky a přispívá k celkové regeneraci organismu.

více...
Měkké techniky

Image

Měkké techniky jsou ošetření prováděná rukama bez použití krému či oleje. Kůže, podkoží, vazivo, svaly i svalové úpony jsou vůči sobě posouvány, protahovány, hněteny, řaseny nebo stlačovány s cílem obnovit jejich elastičnost a pohyblivost, zvětšit prokrvení a tím ulevit od bolesti.

více...
Metoda Ludmily Mojžíšové

Image

MLM je léčebný koncept skládající se z manuálních technik (mobilizací žeber, páteře, pánve i kostrče) a ze cvičení. Užívá se k léčbě pohybového aparátu, k řešení některých gynekologických problémů a je významnou metodou při řešení funkční sterility žen i mužů.

více...
Mobilizační techniky

Image

Mobilizační techniky jsou šetrné, jemné opakující se pohyby kloubu, při kterých terapeut postupně odstraňuje kloubní blokády - obnovujeme pohyblivost v daném kloubu, popřípadě segmentu páteře. Na rozdíl od manipulačních technik jsou šetrné a bezpečné.

více..
Reflexní masáž nohou

Image

Reflexní masáž nohou je tisíce let stará léčebná metoda vycházející z tradiční čínské medicíny. Podle ní je celé tělo pokryto akupresurními drahami a body. Ucelenou mapu jednotlivých vnitřních orgánů a částí těla najdeme na uchu, rukou a nohou.

více ...
Spirální dynamika

Image

Spirální dynamika je rehabilitační koncept zaměřující se na problémy pohybového aparátu. Je založen na přesné znalosti anatomie přirozeného lidského pohybu. Je učením pohybu a zároveň i terapií, kdy je kladen důraz na trojrozměrnost pohybu a spirální princip v něm.

více...
Tejpování

Image

Při tejpování dochází k mírnému nadzvednutí kůže, podkoží i povrchové vrstvy vaziva a k odtažení těchto struktur od svalu. Zvětšením „meziprostoru“ dosáhneme uvolnění a zvýšení prokrvení i odtoku mízy, snížení tlaku na receptory a snížení bolesti.

více...